Znaki zodiaku a osobowość

Znaki zodiaku a osobowość

Horoskop pochodzi od łacińskiego słowa hora, co oznacza godzinę, i skopein, co oznacza obserwowanie. Bezpośrednio przetłumaczone oznacza zatem obserwowanie godziny. Jest to pełny opis życia, cech osobowości i możliwości danej osoby oparty na tym, jak wygląda rozgwieżdżone niebo w godzinę, kiedy człowiek się urodził.

Znaki zodiaku

Wszyscy ludzie urodzili się w jednym z 12 znaków zodiaku – dotyczy to każdego. 12 znaków zodiaku jest jak 12 różnych typów lub profili. Kiedy zna się charakterystykę poszczególnych znaków, łatwiej zobaczyć różnice między ludźmi. Każdy znak ma swoją naturę. Istnieje wiele cech wspólnych dla osób, które mają ten sam znak zodiaku.

Baran

Osoby spod tego znaku charakteryzuje wysoki dynamizm, wysoka zdolność podejmowania decyzji, doskonała inicjatywa i motywacja, a także uczciwość i bezpośredniość. To jednak nie wszystko. Ich wady to skłonność do gniewu, agresji, okrucieństwa, niecierpliwości, samolubstwa i gniewu.

Byk

Byk cechuje się stabilnością, rzetelnością, namiętnością, kreatywnością i spokojem. Ma także skłonności do bycia asertywnym i upartym, chciwym i materialistycznym.

Bliźnięta

To inteligentne, racjonalne i skuteczne osoby, które mogą też być niecierpliwe i niespokojne, gadatliwe, dziecinne i niepoważne.

Rak

Czuje duże przywiązanie do osób, jest intuicyjny, sympatyczny i bardzo ostrożny. Jest także podejrzliwy, manipulacyjny i może być zamknięty.

Lew

Lubi wyrażać siebie, jest oryginalny i otwarty, lojalny, pewny siebie i dynamiczny. Ma też tendencję do bycia samolubnym i dominującym, prawie dyktatorskim.

Panna

Charakterystyczne cechy to zorganizowanie, analityczne i rozważne myślenie oraz delikatność, a także nerwowość, sceptyczność i mała tolerancyjność.

Waga

To osoby przyjazne, grzeczne, kompromisowe, mające urok, elegancję, dyplomację, równowagę i spokój, ale mające też tendencję do słabości działania, nieuczciwości i pochlebstwa.

Skorpion

Cechuje się emocjonalną głębią, wielkim idealizmem i dążeniem do wyższych poziomów, ale też mają skłonność do fanatyzmu, samozniszczenia, okultystycznych myśli, zazdrości i obsesji.

Strzelec

Jest pełen życia, ma humor, entuzjazm, optymizm, tolerancję i zdolności organizacyjne, ale także ma skłonność do mentalnej arogancji, niecierpliwości i przepychu.

Koziorożec

Jest ambitny, ukształtowany, oddaje się sprawie, jest pracowity i wyznacza sobie cele. Może też być mało spontaniczny i wrażliwy, a także uparty, osądzający i kontrolujący.

Wodnik

Jest bardzo towarzyski, przyjazny, kreatywny, błyskotliwy i dumny, ale może też być bezmyślny i pyszałkowaty.

Ryby

Cechuje je rozsądek, uprzejmość i umiejętność planowania. Mają też skłonność do niekonsekwencji i robienia z siebie męczennika.

 

Aktualny horoskop dla wszystkich znaków zodiaku znajdziesz tutaj>>Strona Przepowiednia.pl korzysta z ciasteczek. Zgadzam się na użycie ciasteczek. więcej

Strona Przepowiednia.pl korzysta z ciasteczek. Zgadzam się na użycie ciasteczek.

Zamknij